Fala uderzeniowa STORZ

Fala uderzeniowa - usuwanie tłuszczu i cellulitu.

 
Fala uderzeniowa to rozwiązanie dla osób zmagających się z uporczywym cellulitem, zarówno obrzękowym (wodnym) jak i tłuszczowym. Fenomenalnie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud, kolan czy ramion. Ujędrnia także wiotką, mało elastyczną skórę, przy okazji pięknie ją wygładzając.

Paula Kosmetolog

Fala uderzeniowa STORZ D-Actor

Terapia opracowana przez Karla Storza w latach 40. XX wieku. Fala uderzeniowa jako terapia medyczna jest stosowana w leczeniu urologicznym, kardiologicznym, neurologicznym ale przede wszystkim w ortopedii i rehabilitacji. Pomaga leczyć przewlekły ból, sprawdza się przy takich dolegliwościach jak między innymi: łokieć tenisisty, ostroga piętowa, kolano biegacza (staw kolanowy) czy ścięgno Achillesa. Często okazje się tu skuteczniejsza niż zabiegi chirurgiczne. Jest też mało inwazyjna i stymuluje regenerację tkanek miękkich.

W roku 2000 Fala uderzeniowa w postaci Radial Shock Wave Therapy (radialne fale uderzeniowe rozproszone) wkracza do medycyny estetycznej. Aby skutecznie radzić sobie z likwidowaniem cellulitu oraz ujędrnianiem skóry twarzy i ciała.

Fala uderzeniowa to rozwiązanie dla osób zmagających się z uporczywym cellulitem, zarówno obrzękowym (wodnym) jak i tłuszczowym.

Fenomenalnie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud, kolan czy ramion. Ujędrnia także wiotką, mało elastyczną skórę, przy okazji pięknie ją wygładzając.

Bardzo skuteczna terapia antycellulitowa. Jednocześnie pomaga wyszczuplić ciało i usunąć nadmiar toksyn. Poprawia elastyczność skóry. Ma zastosowanie stricte lecznicze przy różnego rodzaju bólach stawów. Praktycznie bezbolesna, jednak u osób o wrażliwej skórze może pozostawić lekkie zaczerwienienie a czasami drobne siniaczki. Zdarza się to zazwyczaj przy pierwszym zbiegu i szybko ustępuje. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty należy zabieg wykonywać w serii, często sugeruje się także łączenie go z terapiami manualnymi np. masażami liftingującymi Kobido, Japoński.

Fala uderzeniowa STORZ + Icoone Laser

Zastosowanie Fali uderzeniowej z Icoone Laser  to idealna terapia łączona dla osób walczących z nadprogramowymi kilogramami oraz skłonnością do opuchnięć. Kuracja pozwala pozbyć się cellulitu nawet tego widocznego, wymodelować i wyszczuplić wybrane partie i znacząco poprawić przepływ limfy oraz usunąć toksyny z organizmu.

„Fala uderzeniowa nie boli, nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań przed ani okresu rekonwalescencji po – a daje naprawdę widoczne efekty. Ten zabieg radzi sobie nawet z zaawansowanym cellulitem, dając przy okazji wrażenie lekkości i bardzo przyjemnego rozluźnienia mięśni. Efekt jest widoczny także ze względu na likwidowanie obrzęków i głęboki drenaż, który sprawia, że Klientka tuż po zabiegu po prostu wstaje…szczuplejsza.”

Co to jest?

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, definiowana jako fala gwałtownego wzrostu ciśnienia w tkankach, wycelowana precyzyjnie w obszary poddawane terapii. Zabieg falą uderzeniową przyczynia się do przyspieszenia procesu zdrowienia poprzez pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu.  Co więcej, fala uderzeniowa wpływa na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni. Brak jest efektu termicznego (zero nagrzewania tkanek!). Jest to terapia bezpieczna nawet przy problemach naczyniowych.

Na czym polega ?

Leczenie falami akustycznymi wykorzystuje naturalne mechanizmy naprawcze organizmu ludzkiego. Mechaniczny bodziec wytwarzany przez fale akustyczne przekształca się w aktywność chemiczno-biologiczną. Powoduje to rozluźnienie tkanki łącznej, pobudzenie cyrkulacji krwi oraz stymulację metabolizmu. Fala uderzeniowa wpływa również na rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów, zwiększenie produkcji kolagenu, a także zmniejszenie napięci mięśni a w konsekwencji – przyspiesza procesy zdrowienia.

Jak działa?

Walka z cellulitem i ujędrnianie skóry – krok po kroku

Powiększone komórki tłuszczowe wypychają powierzchnię skóry. Pozbawione elastyczności pionowe włókna tkanki łącznej nie rozciągają się razem z otaczającą je tkanką tłuszczową. Miejscowe krążenie krwi jest zaburzone.

W trakcie zabiegu falą akustyczną tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary. Błony komórkowe stają się tymczasowo przepuszczalne, a wymiana substancji między komórkami i otaczającym je środowiskiem ulega poprawie.

Jak przebiega zabieg ?

Terapia falami uderzeniowymi polega na przekazaniu do organizmu energii w postaci fal akustycznych o wysokim skokowym ciśnieniu, za pomocą przykładania do skóry głowicy specjalnego urządzenia. Fala wnika w ludzkie ciało na głębokość kilku centymetrów. Zabieg w zależności od powierzchni może trwać od godziny do kilkunastu minut. W zależności od jednostki chorobowej czy problemu, stosuje się różne rodzaje fal, częstotliwość impulsów oraz głębokość penetracji.

Spodziewane efekty?

Efektem terapii falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki  łącznej. Dotlenienie i ukrwienie tkanek. Widoczna jest wyraźna i długotrwała poprawa kondycji skóry. Skóra jest bardziej jędrna, gęsta, ładnie napięta i gładka. Zabieg działa także na skórę drenująco i przeciwobrzękowo, pomagając usunąć złogi toksyn.

 

Wskazania do zabiegu?

Widoczny cellulit, wiotka skóra, skłonność do obrzęków, miejscowe gromadzenie się tłuszczu, bóle mięśniowe, problemy z krążeniem krwi i limfy

Przeciwskazania

-Hemofilia

-Nowotwory

-Osteoporoza

-Ciąża i karmienie piersią

-Zakrzepica

-Antykoagulanty

-Rozrusznik serca

-Endometrioza- przy zabiegach na brzuch

-Żylaki

-Kortykosteroidy

-Nie nadaje się dla dzieci w fazie wzrostu

-Botoks oraz wypełniacze

 

Ilość zabiegów do wymaganego efektu

Ilość zabiegów jest zawsze bardzo indywidualna i dobierana do każdego klienta. Zazwyczaj zalecana jest seria 4-12 zabiegów, mniej więcej 2 razy w tygodniu. Zalecenia terapeuty są jednak zawsze spersonalizowane i dobrane do potrzeb i możliwości klienta.

Efekty są widoczne i odczuwalne już po pierwszej terapii.

 

Zastosowanie fali uderzeniowej w rehabilitacji, zabiegach na twarz i ciało

– łokieć tenisisty

– ostroga piętowa

Nasi specjaliści w wykonujący ten zabieg

Paula
Paula Kosmetolog

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług

Oferujemy najwyższą jakość usług
W naszym zespole pracują wykwalifikowani specjaliści
Posiadamy najnowszy sprzęt oraz najlepsze kosmetyki
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt